T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Erzin Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Erzin Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Acil Servis

Güncelleme Tarihi: 19/09/2021


Acil Servis

Sarı, yeşil,sarı,kırmızı ve siyah  muayene ve müdahale  alanları, gözlem odaları, görüntüleme ve laboratuvarları ile acil servisimiz  standartlarına   uygun acil hasta hizmeti vermektedir.

Acil durumlarda paniğe kapılmayınız ve hastanızın nefes alışına ve nabzına bakınız . Hemen Hızır Acil Servisi 112 nolu telefondan (cep telefonlarından aynı şekilde çevirebilirsiniz) arayınız ve karşınıza çıkan görevliye durumu anlatınız.

Acil Servis kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılan yerdir.
Acil Serviste hastaya ilk müdahale yapılarak tedavisi yapılmakta, gerekirse yatırılmakta sevki gerekirse ilgili hastane ile irtibata geçilerek ambulansla sevki yapılmaktadır.


Bazı hastalıkların tanı veya tedavi için belirli bir süre hastaneye yatmadan Acil Servis 'te izlenmesi gerekmektedir. Bu durumda sizi gözlem odamızda bir süre izleyebiliriz

Hastanemizde Acil Servis 7/24 hizmet vermektedir.